Štedrá pani jeseň

Štedrá pani jeseň

19. – 21. 10. 2011

 

V dňoch 19. – 21. 10. 2011 Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre zorganizovalo nové podujatie Štedrá pani jeseň, ktoré je tematicky zamerané na jesenné obdobie.

Počas prehliadky sa návštevníci dozvedia viac  o spracovaní hrozna a príprave vína  vo vinohradníckom domčeku – hajlochu z oblasti Hontianskych Nemiec, o spôsobe čistenia oblilia na rajtári v čističke osív z Rimavskej Seči. Na programe je aj ukážka moržovania kukurice a gepľa ťahaného koňom, ktorý poháňa sečkovicu. Najväčšou atrakciou pre všetky vekové kategórie je nový prírastok v expozícii hospodársky dvor – somárik.

Historický obchod konzum je krásne farebný – vyzdobený všetkým, čo ponúka „pani jeseň“. Tu si môžu návštevníci vyskúšať výrobu figúrok, lodičiek, stojanov na sviečky,  šiškových kŕmidiel pre vtáčikov, kvetiniek a dekorácií z rôznych jesenných plodov (gaštanov, šišiek, orieškov, šípok, kukurice a i.). Ukážky predvádzajú pracovníčky z chránenej dielne Artes z Nitry. Tieto originálne výrobky (venčeky, kvetinky, iné dekorácie) si návštevníci môžu aj zakúpiť.

V konzume zároveň prebieha ochutnávka pečených gaštanov a šípkového čaju.

Na záver všetkých odvezie dieselový vláčik Nitrianskej poľnej železnice okolo skanzenu.

Vstupy pre individuálnych návštevníkov sú o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, program trvá cca do 2 hod.

Vstupné pre dospelých – 2 Eurá, zľavnené (deti, žiaci, študenti, dôchodcovia) 1 Euro.

  • Anketa

    Akou formou získavate informácie o podujatiach v SPM?

    Výsledky

    Loading ... Loading ...
  • Partneri