Výstavy a podujatia 2018

 

KALENDÁR PODUJATÍ SPM 2018


 

Mikuláš

Na tradičnom podujatí v  Slovenskom poľnohospodárskom múzeu  bude znovu pískať Mikulášsky vlak!

 

V dňoch 5. a 6. decembra 2018 v čase od 9.00 do 16.00 hodiny privíta v múzeu všetky deti aj dospelých Mikuláš, čert a anjel.

Nasadnete na náš Mikulášsky vlak a preveziete sa okolo zimného skanzenu.

Vône Vianoc sa nadýchnete pri pečení oblátok a zdobení medovníkov. Pri driapaní peria si  spomeniete na teplú perinu u starej mamy. Prezriete si výstavu betlehemov a svoje zručnosti Vám pri vianočne prestretom stole a koledách predvedú skúsené paličkárky.

Studené ruky si zohrejete teplým čajom a môžete sa pustiť do vianočného aranžovania.

Všetkých srdečne pozývame…..a možno príde aj Lucia!


Piknik september

Už túto septembrovú nedeľu, 9. 9. 2018 od 14.00  do 18.00 h. si budete môcť opäť  rozložiť svoje piknikové deky a koše v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre. Popoludnie spestria rôzne sprievodné aktivity, hudba, divadelné predstavenie, živé ukážky aj tvorivé dielne.

Príďte si oddýchnuť k nám do múzea. Tešíme sa na Vás!

Piknik je súčasťou nitrianskeho programu Dní Európskeho kultúrneho dedičstva, ktorých tohtoročnou témou je “ Zdieľané dedičstvo”.


AX

Sprievodný program SPM počas výstavy Agrokomplex 2018 (PDF)


Piknik

Urobte si znovu piknik  v  Slovenskom poľnohospodárskom múzeu.

Pozývame Vás  do múzea!  Už 17. 6. 2018 od 14.00  do 18.00 h. budete môcť  zažiť nedeľný piknik v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre. Takmer letné popoludnie spestria rôzne sprievodné aktivity, hudba, divadelné predstavenie a nebude chýbať ani občerstvenie.

Najmenších návštevníkov privítame na našom detskom ihrisku, kde bude pre nich prichystané kreslenie aj knihy.  Môžu sa previezť na koni, detskom elektrickom vláčiku či Nitrianskou poľnou železnicou. Divadielko Svetielko zahrá interaktívne humorné predstavenie  O drakoch a princeznách.

V tvorivých dielňach si môžete vyskúšať prácu s rozličným materiálom a v náučno- zábavnej hre sa dozviete, čo ste možno nevedeli o predmetoch z histórie. V priestoroch známeho Konzumu si prejdete zaujímavú výstavu a oddýchnete si pri našej tradičnej šálke Melta kávy. V pravidelných komentovaných vstupoch si prezriete sprístupnené objekty skanzenu a pop-folkový hudobník a pesničkár Ado Juráček zahrá niečo zo svojej tvorby. 

Určite Vám zachutí kvalitná čokoláda z Rosetta coffee shopu, dobrá káva alebo pestrá ponuka nášho bufetu.

Skúste nechať autá doma, vezmite si košík, deku, loptu či bedminton, zavolajte priateľov a oddýchnite si  u nás v múzeu.


2sv.v.

Pozývame Vás na podujatie Ukážky historických bojov z 2. svetovej vojny už túto sobotu 26.5.2018 s hlavnou ukážkou o 14.00h v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea.


DPPP


MDD

Slovenské poľnohospodárske múzeum pozýva na podujatie pripravené k Medzinárodnému dňu detí s názvom Múzeum patrí deťom dňa 1.6.2018 v čase od 9:00 do 16:00 hodiny.


NMaG

V sobotu 19. 5. 2018 sa bude v Nitre opäť konať medzinárodné podujatie Noc múzeí a galérií.

Do tohtoročného podujatia sa zapojí celkovo osem múzeí, nielen z Nitry ale aj z blízkeho okolia vrátane Slovenského poľnohospodárskeho múzea.

V čase od 15.00 do 22.00 hodiny si môžete prezrieť skanzen SPM, zúčastniť sa komentovanej prehliadky múzea, zapojiť sa do hádankovej hry alebo nahliadnuť do zákulisia reštaurovania zbierkového predmetu. Na koľaji bude pripravený vlak Nitrianskej poľnej železnice a ochutnávka melta kávy v Konzume.

Ak chcete získať zaujímavé ceny, stačí ak sa zapojíte do súťaže a počas podujatia zozbierate aspoň 5 pečiatok v jednotlivých múzeách a galériách. Vyplnený zlosovateľný lístok vhodíte do označeného osudia, ktoré bude k dispozícii v každom múzeu a galérii.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Tlačová správa NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ (PDF)


Otvorenie SPM

Slovenské poľnohospodárske múzeum Vás pozýva  dňa 1. mája 2018 na podujatie s názvom Otvorenie návštevníckej sezóny.

Program:

13.00      Otvorenie brán SPM a skanzenu, slávnostné odomykanie NPŽ a krst nového vagóna, prvá jazda sezóny

14.00      Sprievod a stavanie mája – FS Jaročan

14.45      Ukážky práce DHZ Ivánka (Dobrovoľný hasičský zbor)

13.00 – 17.00   

 • Voľné prehliadky skanzenu SPM, výstava čepcov a drevorezieb zo zbierok SPM v Konzume
 • Včelársky skanzen, komentované prehliadky náučným chodníkom– 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 (časové zmeny vyhradené) , premietanie filmov so včelárskou tematikou a ochutnávky
 • Vozenie na koníkoch – Equifarm

Počas celého podujatia maľovanie na tvár, ochutnávka medoviny vo včelárskom skanzene, ochutnávky Melta kávy v Konzume,vozenie na koni, parným vlakom NPŽ, detský vláčik.

Voľný vstup.

Jazda NPŽ 3, detský vláčik 1€.

V prípade nepriaznivého počasia bude program upravený.

Zmena programu vyhradená!


Veľká noc

 

Veľkonočné prechádzky v múzeu.

Slovenské poľnohospodárske múzeum si v predveľkonočnom období od 19. do 29. marca 2018 v čase otváracích hodín, pripravilo pre svojich návštevníkov v rámci spestrenia prehliadok múzea tematicky vyzdobený skanzen.

Tí, ktorí si nenechajú ujsť „Veľkonočné prechádzky v múzeu“ uvidia výstavu kraslíc zo zbierok múzea, tradičnú veľkonočnú výzdobu, prestretý veľkonočný stôl a dozvedia sa viac o zvykoch a tradíciách Veľkej noci.

Múzeum ponúka okrem príjemnej  jarnej atmosféry a zaujímavých zbierkových predmetov aj tvorivé dielne pre školy. Deti budú mať možnosť vyrobiť si Morenu, či odviezť sa traktorbusom.

Prejdite sa veľkonočne vyzdobeným skanzenom, príďte sa inšpirovať a nadýchnite sa tej pravej jarnej atmosféry.

Tešíme sa na Vás!

 • Anketa

  Akou formou získavate informácie o podujatiach v SPM?

  Výsledky

  Loading ... Loading ...
 • Partneri